Election Results Are In!

SEIU Sublocal 085 Officer Election Final Results (4/12/20)

Name Work Unit
President
Stephanie Prentiss Business Affairs Office
Vice President
Michael Omogrosso University Housing
Secretary
Katie Murray Economics
Treasurer
Sam Galli Library (Science)
Chief Steward
Gary Malone CPFM (Utilities & Energy)
Chief Contact
Lisa Roberts CPFM (Facilities Services)
Chief Bargaining Delegate
Johnny Earl CPFM (Facilities Services)
Chief General Council Delegate
Louie Vidmar College of Design
Membership Organizer
Beth Robinson Jordon Schnitzer Museum of Art
Newsletter Editor
Leigh Roberts Labor Education and Research Center
Union Steward (19 positions)
Mike Barr EMU (Custodial Services)
Toni Campbell CPFM (Facilities Services)
Lauradel Collins Computer and Information Science
Johnny Earl CPFM (Facilities Services)
Cims Gillespie CPFM (Facilities Services)
Liz Hahn University Housing
Jerimiah Igor CPFM (Facilities Services)
Theodora Ko Thompson Admissions
Kristy Larson Vivian Olum Child Development Center
Mohamed Mounir CPFM (Facilities Services)
Michael Omogrosso University Housing
Daniel Pennisi CPFM (Facilities Services)
Stephanie Prentiss Business Affairs Office
Lisa Roberts CPFM (Facilities Services)
Beth Robinson Jordon Schnitzer Museum of Art
Nick Sloss CPFM (Facilities Services)
Jennifer Smith Labor Education and Research Center
Chuck Theobald Research Technology Services
Louie Vidmar College of Design
Gary Malone: Elected, but is a Steward, because elected as Chief Steward
Bargaining Delegate (3 positions)
Michael Omogrosso University Housing
Lisa Roberts CPFM (Facilities Services)
Louie Vidmar College of Design
Stephanie Prentiss elected, but automatically becomes delegate as President
General Council Delegate (11 positions)
Lauradel Collins Computer and Information Science
Sam Galli Library Science
Cims Gillespie CPFM (Facilities Services)
Liz Hahn University Housing
Cory Hime CPFM (Utilities & Energy)
Katy Murray Economics
Stephanie Prentiss Business Affairs Office
Leigh Roberts Labor Education and Research Center
Lisa Roberts CPFM (Facilities Services)
Beth Robinson Jordon Schnitzer Museum of Art
DJ Wyrick Library
Cims Gillespie CPFM (Facilities Services)
Louie Vidmar: elected, but automatically becomes delegate as Chief GC Delegate
Alternate General Council Delegate in Order
Jason Stone Library
Mike Kasahun Business Affairs Office
Toni Campbell CPFM (Facilities Services)
Tied – Daniel Pennisi CPFM (Facilities Services)
Tied – Theodora Ko Thompson Admissions
Tied – Michael Omogrosso University Housing
Tied – Gary Malone CPFM (Utilities & Energy)
Strike/Hardship Committee (10 positions)
Johnny Earl CPFM (Facilities Services)
Mohamed Mounir CPFM (Facilities Services)
Stephanie Prentiss Business Affairs Office
Lisa Roberts CPFM (Facilities Services)
Theodora Ko Thompson Admissions
Louie Vidmar College of Design
Terri Winn CPFM (Facilities Services)
DJ Wyrick Library

 

Comments are closed.

SEIU Local 085
© 2011 SEIU – SERVICE EMPLOYEES INTERNATIONAL UNION,™ CLC